Rezervace pokojů
           
Kontakt
Stará Lesná 178, 059 60 Stará Lesná
recepcia@horizontresort.sk
+421 910 802 309, +421 908 908 111
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás

Mountain Wellness centrum

  /  Mountain Wellness centrum

Mountain Wellness centrum v hoteli Horizont Resort je vytvorené z cédrového dreva. Doprajte si vnútornú aj fyzickú rovnováhu, výnimočnú wellness starostlivosť a silu prírodných bylín a vonných esencií. O sebazdokonaľovaní sa najlepšie medituje a oddychuje v relaxačnom bazéne s množstvom harmonizujúcich svetiel, vodných atrakcií a s vodným barom alebo vo vírivke až pre 10 osôb. Súčasťou wellness centra je kvarteto kvalitných sáun a inhalácii – bazén s vodným barom a vírivkou, sauny  – soľná, fínska, parná, infra, oddychová miestnosť s masážnou posteľou a jacuzzi, oddychová miestnosť s vodopádom, ochladzovací bazén.

SEVERSKÁ IZBA (SUCHÁ SAUNA)

Saunovanie v tradičnej fínskej saune má blahodarné účinky a preukázateľný pozitívny vplyv na zdravie človeka.

Doprajte si skvelý pocit relaxácie v saune ktorá pochádza z bohatej tradície severských národov a v ktorom môže stráviť príjemné chvíle oddychu. V našej fínskej saune vás opustia všetky starosti, vaše telo sa zregeneruje a vy si doprajete príjemné chvíle relaxu. Teplota podľa miesta v saune dosahuje 65 – 90 °C. Jej účinkom je predovšetkým uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou. Vysoká teplota vzduchu napomáha k zvýšeniu potenia tela a tým sa organizmus zbavuje toxických látok a posilňuje imunitný systém.

TEPLOTA : 90 – 105˚C
VLHKOSŤ : 10 – 15 %
ODPORÚČANÝ ČAS : 10 – 15 min.
ÚČINKY : regeneračné, relaxačné, posilnenie imunitného systému, prevencia proti chorobám z nachladnutia,
KONTRAINDIKÁCIE : všetky akútne chorobné stavy, zvýšená činnosť štítnej žľazy, krvácavé choroby, zápal žíl, epilepsia, infekčné choroby, hypertenzia, dekompenzovaný diabetes mellitus, zhubné nádory, epilepsia, nehojace sa kožné defekty, infekčné, prenosné, parazitárne ochorenia, aktívna TBC, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, febrílne stavy, celková arteroskleróza s orgánovým poškodením, rakovinové ochorenia (zhubné nádory), stav po srdcovom infarkte a cievnej mozgovej príhode (po lekárskom vyšetrení bez komplikácií 3 mesiace), všetky ochorenia srdca a ciev po konzultácií s odborným lekárom, tehotenstvo, vek nad 70 rokov.

BOROVICOVÝ LES (PARNÁ SAUNA)

Parná sauna je dokonalým spojením aromaterapie a byliniek. Vdychujte vôňu blahodarného borovicového lesa a nechajte sa rozmaznávať dúškami pary.

Parná sauna je dokonalým spojením aromaterapie a byliniek. Vdychujte vôňu blahodarného borovicového lesa a nechajte sa rozmaznávať dúškami pary. Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká.

TEPLOTA : 40 – 55˚C
VLHKOSŤ : 100 %
ODPORÚČANÝ ČAS : 15 – 20 min.
ÚČINKY : relaxačný, posilnenie imunity, priaznivo pôsobí pri ochoreniach dýchacích ciest, ochrana pred vírusovými a bakteriálnymi infekciami, vhodná pri alergiách, nádche
KONTRAINDIKÁCIE : infekčné choroby, hnisavé ochorenia kože, plesne, infekcie, hypertenzia, stavy po hlbokej trombóze, zhubné nádory, epilepsia, infekčné ochorenia, aktívna TBC, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, febrílne stavy, tehotenstvo, vek nad 70 rokov

SLNEČNÁ ŽIARA (INFRA SAUNA)

Neviditeľné infračervené lúče zabezpečujú teplo, ktoré pôsobí na organizmus ako slnečné lúče bez škodlivého UV žiarenia. Pobyt v infrasaune napomáha k zníženiu hmotnosti a odbúraniu tukov.

Moderný spôsob saunovania, pri ktorom celé telo prehrieva infračervené žiarenie podobné tepelnému žiareniu slnka. Infralúče prekrvujú organizmus (neopaľujú), čistia pleť, odbúravajú celulitídu, ale najmä spúšťajú ďalšie ozdravné procesy a relaxáciu. Vaše telo sa príjemne prehreje a dokonale uvoľní.

TEPLOTA : 40 – 50˚C
VLHKOSŤ : 10 – 30 %
ODPORÚČANÝ ČAS : 20 min.
ÚČINKY : využitie infra lúčov je vhodné na zlepšenie prekrvenia organizmu, prečistenie pleti, detoxikáciu, odbúravanie celulitídy, ohrev tela, spúšťanie liečebných procesov a relaxáciu.
KONTRAINDIKÁCIE : Všetky akútne chorobné stavy, zvýšená činnosť štítnej žľazy, krvácavé choroby, stavy po zápaloch žíl, epilepsia, infekčné choroby, hypertenzia, zhubné nádory, epilepsia, nehojace sa kožné defekty akéhokoľvek pôvodu, infekčné, prenosné, parazitárne ochorenia, aktívna TBC, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, rakovinové ochorenia (zhubné nádory), stav po srdcovom infarkte a cievnej mozgovej príhode , všetky ochorenie srdca a ciev

HIMALÁJSKY KRYŠTÁL (SOĽNÁ SAUNA)

Sauna s teplotou 45 °C a vlhkosťou do 100 % kombinuje teplo s pôsobením soli na ľudský organizmus. Soľ má významné priaznivé účinky na pokožku – zabezpečuje jej prirodzený peeling a celkové prekrvenie.

Sauna s teplotou 45 °C a vlhkosťou do 100 % kombinuje teplo s pôsobením soli na ľudský organizmus. Soľ má významné priaznivé účinky na pokožku – zabezpečuje jej prirodzený peeling a celkové prekrvenie. Soľná parná sauna je mimoriadne vhodná pri alergiách, nádche a všetkých ochoreniach dýchacích ciest, pri reumatických ťažkostiach, aj na celkovú detoxikáciu organizmu. Soľná sauna má vzduch nasýtený s minerálmi a blahodárnymi mikroorganizmami. Interiér sauny je tvorený soľnými kryštálmi himalájskej soli.

TEPLOTA : 45˚C
VLHKOSŤ : 100 %
ODPORÚČANÝ ČAS : 15 – 20 min.
ÚČINKY : relaxačný, dezinfekčný, posilnenie imunity
KONTRAINDIKÁCIE : hnisavé ochorenia kože, plesne, infekčné choroby, otvorené rany.

TATRANSKÁ LAGÚNA (BAZÉN)

Nerušený oddych s množstvom wellness atrakcií vám ponúka naša bazénová lagúna.

Nerušený oddych s množstvom wellness atrakcií vám ponúka naša bazénová lagúna. Voda v bazéne má príjemných 33 °C. Ponúka celú paletu vodných hydromasážnych atrakcií, chrliče, vírivky, trysky perličky, dnový výron s držadlami na dokonalé prekrvenie chodidiel alebo vodné hríby, ktoré stimulujú akupunktúrne body po celom tele a prispievajú tak k jeho relaxácii a regenerácii. Magickú atmosféru celého priestoru dotvára špeciálna zrkadlová fólia nad bazénom a výhľad na prekrásnu tatranskú prírodu cez presklenú fasádu.

Teplota : 33°C
Hĺbka: 1,2m
Rozmery: 10 x 11m

ODDYCHOVÁ RELAXAČNÁ MIESTNOSŤ

Doprajte si zaslúžený oddych po saunovacích procedúrach a relaxujte na pohodlných ležadlách pri padajúcej vode jedinečného vodopádu.

Doprajte si zaslúžený oddych po saunovacích procedúrach a relaxujte na pohodlných ležadlách pri padajúcej vode jedinečného vodopádu. Pocítite skutočnú silu a energiu z prírody. Doprajte si rozprávkové pocity šťastia a regenerácie vášho tela.

HORSKÉ JAZIERKO (OCHLADZOVACÍ BAZÉN)

Ponorenie do arktického bazéna s teplotou vody do 10°C vám po saune nabudí imunitný systém a zvýši tvorbu krviniek. Kľúč k trvalému zdraviu, kráse a vitalite organizmu nájdete v otužovaní v mrazivo ľadovom bazéne.

Vyskúšajte svoju odolnosť v mrazivom horskom jazierku z prírodnej tatranskej vody. Teplota vody do desať stupňov vám po saune nabudí imunitný systém a zvýši tvorbu krviniek. Nájdite kľúč k trvalému zdraviu, kráse a vitalite organizmu. Už stáročia je známy vplyv striedania tepla a chladu, kedy po rozšírení ciev v pokožke pri saunovaní tieto cievy reagujú na chlad stiahnutím a následným opakovaným zahriatím, vyvolajú v bunkách explóziu energie skutočný príval šťastia.

ĽADOVCOVA SMRŠŤ (VEDRO)

Ľadové vedro je klasická metóda ochladenia tela šokom studenou vodou. Tatranci odporúčajú poliať sa ráno studenou vodou.

Ľadové vedro je klasická metóda ochladenia tela šokom studenou vodou. Tatranci odporúčajú poliať sa ráno studenou vodou. Vedro plné ľadovej vody je pre všetkých otužilcov, ktorí si potrebujú zmierniť horúčavu po pobyte v saune. Pocítia pri tom silu, ktorá prejde ich telom a prekrví každú jeho časť. Zažijete skutočnú smršť v podobe ľadového osvieženia.

Teplota: 9 – 12 °C

PRÍRODNÝ PRAMEŇ (JACUZZI)

Ponorte sa do horúcej oázy pokoja a doprajte si príjemnú vodnú mikromasáž nespočetným množstvom malých bubliniek, ktoré uvoľnia všetky svaly vo vašom tele. Horúca voda nadľahčí vaše telo a je doplnená masážou tela a chodidiel podporuje krvný obeh a telo sa dostáva do stavu úplnej relaxácie.

Uvoľňuje telo aj dušu, prináša celkový relax a odstraňuje psychické napätie. Kombinácia horúcej vody, nadnášanie a hydromasáž súčasne zlepšuje krvný obeh, tlmí bolesti, uvoľňuje svaly a celé telo.

TEPLOTA VODY VÍRIVKY : 34 – 36 °C
HĹBKA : 1 m
POČET OSÔB : 8 osôb

ÚČINKY: hydromasáž, uvoľnenie a prekrvenie tela. Relaxačný vodný kúpeľ. Voda, nadľahčuje telo a tým klesá napätie svalov. Horúca voda doplnená masážou tela a chodidiel podporuje krvný obeh a telo sa dostáva do stavu úplnej relaxácie.
KONTRAINDIKÁCIE : hnisavé ochorenia kože, plesne, infekčné choroby, známky obehového zlyhania, epilepsia, hnisavé ochorenia kože, infekcie, akútne horúčkovité ochorenia, stavy po hlbokej trombóze, zhubné nádory, inkontinencia moču a stolice, tehotenstvo, všetky akútne ataky chronických ochorení

VÍRIVKA

Vyskúšajte náš horúci vírivý kúpeľ a doprajte si príjemnú vodnú masáž hydromasážnymi tryskami alebo dnovými vzduchovými perličkami, ktoré uvoľnia všetky svaly vo vašom tele.

Vyskúšajte náš horúci vírivý kúpeľ a doprajte si príjemnú vodnú masáž hydromasážnymi tryskami alebo dnovými vzduchovými perličkami, ktoré uvoľnia všetky svaly vo vašom tele. Následné otužovanie je skvelým prostriedkom ako posilniť imunitu a žiť zdravý životný štýl.

TEPLOTA VODY VÍRIVKY : 34 – 36 °C
HĹBKA : 1 m
POČET OSÔB : 4
ÚČINKY : regeneračný, posilnenie imunitného systému, povzbudzujúci, prekrvenie pokožky, po pobyte v saune s následným ochladením dochádza k stimulácii imunitného systému a zvýšeniu počtu krviniek
KONTRAINDIKÁCIE : hnisavé ochorenia kože, plesne, infekčné choroby, otvorené rany, hnisavé ochorenia kože, stavy po hlbokej trombóze, epilepsia, , infekčné ochorenia, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, tehotenstvo, vek nad 70 rokov

MASÁŽNA POSTEĽ

Pocit, ktorý poznáte zo snov – neležíte, ale plávate. Doslova povznášajúci pocit na vyhrievanej vodnej posteli s morskou vodou vám garantuje, že sa budete cítiť ako v bavlnke.

Pocit, ktorý poznáte zo snov – neležíte, ale plávate. Doslova povznášajúci pocit na vyhrievanej vodnej posteli s morskou vodou vám garantuje, že sa budete cítiť ako v bavlnke. Vaše telo sa v priebehu niekoľkých minút zbaví napätia, prichádza uvoľnenie a preto je vodná posteľ ideálnym relaxačným prvkom nášho wellness centra.

ZÁŽITKOVÉ SPRCHY

Striedanie teplej a studenej vody spôsobuje aktiváciu lymfatického systému a prospešnú detoxikáciu organizmu a podporuje imunitu.

Sprchovanie môže byť oveľa viac, ako len bežná očista tela. Stále populárnejšia wellness procedúra – zážitková sprcha je známa ako súčasť ochladzovacej procedúry (v saune) a celkovej očisty tela.

Zážitková sprcha predstavuje liečebnú kúru s pozitivnymi účinkami na celé telo. Wellness zážitkové sprchy uvoľňujú napätie tela a osviežujú dušu.

Povinnosťou návštevníka wellness centra je správať’ sa podľa pokynov prevádzkovateľa. Poraďte sa so svojím lekárom, či je saunovanie pre vás vôbec vhodné, s ohľadom na váš zdravotný stav. Vstup do sáun nie je doporučený: tehotným ženám, diabetikom, pacientom s chorým srdcom, obličkami alebo štítnou žľazou, osobám s vysokým krvným tlakom. Do saunovacej časti centra je vstup osobám, pod vplyvom alkoholu a omamných látok zakázaný. Deťom do 12 rokov, je vstup do saunovacej časti povolený len v sprievode dospelej osoby. V saunovacej časti je z hygienických dôvodov dovolený vstup len v plachtách, v bazénovej časti, vo vírivkach je možný vstup v plavkách. Deti do 15 rokov majú povolený vstup do wellness centra do 19:00, pričom saunový svet majú možnosť využiť len do 17:00 hod.

• odporúčaný pobyt v saunách je 1 – 2 pobyty v rozpätí týždňa, odporúčaná dĺžka pobytu v saune 1,5 – 2 hodiny
• pred plánovaným pobytom v saunách odporúčame nejesť ťažké jedlo, nepiť alkohol
• pred vstupom do sáun si v šatni odložte hodinky, mobilný telefón, šperky, atď.
• pred vstupom do sáun sa osprchujte, umyte mydlom a utrite do sucha

 • Do sáun vstupujeme bez plaviek a obuvi, oblečení v plachtách, nakoľko vo wellness centre ide o zmiešaný typ sáun
  (muži + ženy). Saunovanie v plavkách je zdraviu veľmi škodlivé a to nie len pre vás, ale aj pre ostatných. Sú vyrobené
  zo 100% syntetických umelých látok a už pri teplote 50°C sa tieto látky uvoľňujú, sú silno rakovinotvorné a do tela
  sa dostávajú dýchacími cestami alebo pokožkou, čím škodíte sebe a aj ostatným saunujúcim.
  • V saunách si z hygienických dôvodov rozprestrite pod celé telo plachtu vrátane chodidiel. Sadnite najskôr na
  najnižšiu lavicu a postupne sa premiestňujeme na vyššiu úroveň sedenia, aby ste zabránili teplotnému šoku.
  • Počas pobytu v saunách dýchame pomaly nosom, nie veľmi zhlboka. Počas saunovanie je odporúčané používať rôzne
  peelingy, oleje, kozmetické prípravky, ktoré vám radi ponúkneme. Ak je teplota neznesiteľná, opustite sauny skôr.
  • Pri saunovaní sa správame ticho a kultúrne, vyhýbame sa hlasnej konverzácii, nadávkam, diskusiám. Sauny sú miestom
  pokoja a meditácie
  • Po opustení sáun si ochladíme organizmus buď studenou sprchou, alebo používame ochladzovací bazén so studenou
  vodou
  • Pri ochladzovaní, telo ochladzujeme od chodidiel smerom k srdcu, nikdy nalejeme studenú vodu na rozohriatu hlavu
  • Každý cyklus saunovania zakončujeme 15 – 20 min. odpočinkom v polohe na chrbte, v relaxačných miestnostiach
  s lehátkami. Zabaľte sa do plachty a ľahnite si, zavrite oči a relaxujte aj niekoľko minút.
  • Počas pobytu v saunách nejeme, nepijeme a nečítame
  • V intervaloch medzi jednotlivými cyklami saunovania sa snažíme doplniť tekutiny, vitamín C, malé občerstvenie
  v podobe ovocia za účelom doplnenia chýbajúcich minerálov v tele
 • Po poslednom saunovaní si neumývame telo mydlom
 • Pred opustením celej saunovacej procedúry je treba15 až 20 minút odpočívať, aby sa telo prispôsobilo zmene
  teploty a ihneď po kúpeli nevykonávajte žiadne väčšie úsilie
 • Po skončení procedúry si doplňte tekutiny. Najvhodnejšie sú ovocné šťavy, čaje a minerálky. Pri jednom saunovacom
  cykle môžete vypotiť až 0,5 litra vody, s ktorou okrem toxínov odchádza aj soľ, vitamín C a iné minerálne látky.
 • Proces saunovania môžete zakončiť obľúbenou masážou alebo využiť kozmetické a relaxačné služby
 • Do vírivého privátneho bazéna alebo do whirlpool vírivky (či iných spoločných priestorov) je možný vstup v plavkách
 • Saunovanie zabezpečuje ochranu organizmu po dobu siedmich dní, aby bola zachovaná odolnosť organizmu voči
  ochoreniam, odporúča sa opakovať saunovanie minimálne 1 krát za týždeň

Fotogaléria

Relax a oddych v úžasnom wellness centre, ktoré svojou vôňou a energiou posilní vašu vitalitu

OTVÁRACIE HODINY

Pondelok - Piatok 14:00 - 21:00 hod., Sobota - Nedeľa 10:00 - 21:00 hod.

KONTAKTNÉ ÚDAJE

Email : recepcia@horizontresort.sk Rezervácie : + 421 907 854 739

Online nákup darčekových voucherov do Mountain Wellness centra

Cenník wellness vstupov a doplnkov. Hoteloví hostia majú vstup do wellness centra zadarmo.