AKTIVITY V OKOLÍ

ZIMNÉ AKTIVITY – LYŽOVANIE

Tatranská Lomnica Srdce lyžiarov – Lomnické sedlo
Užite si slnečnú lyžovačku v Lomnickom sedle, ktorej východiskový bod začína v stredisku Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica. Najvyššie  položená a najstrmšia zjazdovka z Lomnického Sedla 2 190 m n. m.,  uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov. 1 300 metrové prevýšenie, 5-mesačná  garancia snehu, najmodernejšie sedačkové a kabínkové lanovky a rozšírené  zjazdovky sú zárukou skvelého zážitku na prvotriednej carvingovej 6,5 kilometrovej  trati so šírkou až do 60 m. Stredisko zároveň ponúka takmer 6 km menej náročných zjazdoviek, čo ocenia najmä rodiny s deťmi. Lomnické sedlo svojou atraktivitou priťahuje okrem bežných lyžiarov, freeriderov, milovníkov adrenalínu aj individualistov.

Starý Smokovec
Starý Smokovec – pohodlná lanovka na Hrebienok, denná a nočná sánkovačka patria k najlepším zimným zážitkom. Jakubkova lúka s ľahkou zjazdovou  traťou je stredisko optimálne pre lyžiarov začiatočníkov. Hrebienok je najobľúbenejšie miesto zimných turistických vychádzok k Vodopádom studeného potoka či k vysokohorským chatám.
Nenároční lyžiari sa nájdu práve v stredisku Starý Smokovec – Hrebienok alebo Jakubkova lúka. Populárnou atrakciou je sánkovačka po 2,5 kilometrovej osvetlenej trati z Hrebienka do Starého Smokovca. Ak sa chcete naučiť lyžovať alebo priviesť k lyžovaniu svoje deti, profesionálny tím inštruktorov lyžiarskej školy ponúka lekcie aj pre úplných začiatočníkov. Stredisko Vysoké Tatry Starý Smokovec je ideálnym štartom pre zimnú turistiku k vysokohorským chatám a vodopádom.

Štrbské Pleso
Najvyššie položená tatranská osada Štrbské Pleso ponúka na južných svahoch Predného Soliska 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí, ktoré s obľubou využívajú rodiny s deťmi a pokročilí lyžiari. Vysoké Tatry – Štrbské Pleso umožňuje svojím návštevníkom využívať služby požičovní lyží, snowboardov, ski – servisov a lyžiarskych škôl pre začiatočníkov. Štrbské Pleso láka vynikajúcimi lyžiarskymi podmienkami  so skvelými traťami na slalom, zjazd či bežecké lyžovanie, so službami  s najvyšším štandardom. Lyžiari si túto zimnú sezónu vychutnajú 9 km zasnežovaných zjazdoviek, pre bežkárov sú k dispozícii bežecké trate v celkovej dĺžke až 26,5 km. Určite nevynechajte príležitosť na  nočnú lyžovačku. Milovníci adrenalínu môžu navštíviť atraktívny snowpark. Štrbské Pleso je najvyššie položeným lyžiarskym strediskom na Slovensku a jeho čarovná atmosféra je i vďaka bohatej histórií.  


LETNÉ AKTIVITY:  AQUAPARK A TURISTIKA

AquaCity Poprad – Vodný raj pod Tatrami

Počas celého roka si môžete dopriať dokonalý relax a oddych v najkrajšom termálnom Aquaparku AquaCity Poprad. Termálnu vodu čerpá z 1300 m hlbokého vrtu a obsahuje 20 rôznych zdraviu prospešných minerálov. Užite si skvelú zábavu v 13 vonkajších a vnútorných termálnych bazénoch s teplotou vody od 30 – 38°C. Celková vodná plocha v aquaparku predstavuje 3500m2 a kapacita celého areálu poslúži až sedem tisíckam návštevníkov.  Stredisko AquaCity Poprad je výnimočné najmä vodou, ktorá pochádza z geotermálneho prameňa pod aquaparkom. Kryštálovo čistá voda v celom komplexe bazénov si udržiava svoje kvality vďaka čisteniu 6 krát za deň a filtrovaniu 2 krát za deň. Voda. Na čistenie vody je použitá ultrafialová technika, ktorá následne umožňuje použitie menšieho množstva chlóru, čo je lepšie pre Vašu pokožku ako aj pre životné prostredie. O kvalitách vody a prístupu k ochrane životného prostredia svedčí aj ocenenie pre AquaCity Poprad – najekologickejšie stredisko na svete.
Vo vonkajšom areáli si môžete oddýchnuť v celoročnom sedacom alebo relaxačnom bazéne, kde nájdete vodné perličky, masážne trysky, vodný hríb či hojdací zvon, alebo si môžete zaplávať vo vonkajšom rekondičnom plaveckom bazéne pre aktívnych športovcov s dĺžkou 33m. Luxusné termálne bazény Blue Diamond s nápojovými barmi a množstvom vodných atrakcií, víriviek, masážnych trysiek a vodných prúdov sú miestom pre dokonalý relax. Relaxačné bazény Blue Sapphire sú unikátne nielen ponúkaným rozsahom služieb, ale aj prínosom pri ochrane životného prostredia. Relaxačné bazény s teplotou vody 30 – 35°C, ktoré ponúkajú celú škálu vodných a vzduchových masáží, vodných perličkových ležadiel a sedadiel, vodné clony a trysky, špeciálne svetlá pre chromoterapiu – liečbu svetlom, zariadenie na umelé vlnobitie a ďalšie atrakcie. Skvelý pobyt v AquaCity Poprad je každý večer ukončený výnimočnou 3D laserovou show v bazénoch Blue Sapphire, ktorá nemá obdobu v celej Európe. Laserová show v AquaCity je ukážkou možností využitia technologicky najvyspelejších laserových projektorov. Živé animované 3D obrazy, vznášajúce sa vo vzduchu vytvárajú mysteriózne divadlo a nezabudnuteľný zážitok.
V areáli sa nachádzajú 2 kryté tobogany a vodný raj Mayská pyramída, otvorený počas letných mesiacov s raftovacím tobogánom, 2 rýchlymi šmýkačkami Kamikadze a širokou šmýkačkou Family slide. Najmenší návštevníci sa môžu zabaviť až na siedmych rôznych detských ihriskách a kútikoch. Nový vonkajší letný areál ponúka priestor pre aktívnejších návštevníkov, tri pieskové ihriská sú ideálne pre plážový volejbal a futbal s rodinou či priateľmi a v bezprostrednej blízkosti ihrísk je aj piesočná pláž s ležadlami a slnečníkmi a nápojový beach bar so širokou ponukou osviežujúcich nápojov a miešaných drinkov. V mori zábavy pod Tatrami objavia cestovatelia detský bazén Treasure Island – Ostrov pokladov. V duchu jedného z najpopulárnejších diel histórie, vybudovali bazén v štýle exotického zálivu so slanou vodou, v ktorom nechýba stroskotaná loď so šmýkačkami.
Pobyt pri vode je možné v AquaCity Poprad využiť aj na relax a oddych spojený s wellness procedúrami a vo Vitálnom svete Fire & Water Wellness & Spa centre. Na ploche viac ako 1590 m2 nájdete vitálny svet plný kontrastov v znamení živlov ohňa a vody. Tieto živly sú novým symbolom wellness centra rozdeleného na privátnu a party zónu, v ktorých nájdete rôzne druhy sáun a inhalačných miestností, ceremoniálnu saunu, privátnu zónu a unikátny 14 m Vital Bar s trendovou ponukou koktailov a jedál.

TURISTIKA

Počas letných mesiacov navštívi región Vysoké Tatry vyše 1,3 milióna návštevníkov, ktorí oddychujú a načerpávajú sily v nádhernom regióne počas jedného alebo viacerých dní. Vysoké Tatry ponúkajú dovolenkárom veľa možností pre aktívny odpočinok ako ľahšiu či náročnejšiu turistiku.
Jedinečným zážitkom je výlet lanovkami na vrcholy Vysokých Tatier. Najkrajší výhľad z našich veľhôr si užijú všetky vekové kategórie. Na území TANAPu sa nachádza približne 600 km značkovaných chodníkov, ktoré dovedú turistov k najzaujímavejším miestam Vysokých Tatier. Turistické chodníky prechádzajúce dolinami umožňujú výstupy na tatranské chaty, niektoré náročné aj menej náročné tatranské vrcholy ako aj prechody cez tatranské sedlá. Všetky turistické chodníky, určené pre pohyb návštevníkov v Tatranskom národnom parku sú vyznačené značkami (červená, modrá, zelená, žltá).

Vážení hostia, náš hotel Horizont Resort je do 24.1.2021 zatvorený. Veľmi sa tešíme na vašu skorú návštevu.