Mountain Wellness

Cenník WELLNESS CENTRUM

Otváracie hodiny :
Pondelok  – Piatok od 14:00 – 21:00 hod.
Sobota – Nedeľa 10:00 – 21:00 hod.


 

SUCHÁ SAUNA  ,,SEVERSKÁ IZBA,,

Odporúčaný čas: 5 -15 minút
Teplota:70 – 90 °C
Vlhkosť vzduchu:15 – 35 %
Účinky: regeneračné, relaxačné, posilnenie imunitného systému, prevencia proti chorobám z nachladnutia
Kontraindikácie:všetky srdcové ochorenia, vysoký krvný tlak, vek nad 70 rokov, gravidita, chrípka, epilepsia

Doprajte si skvelý pocit relaxácie v saune ktorá pochádza z bohatej tradície severských národov a v ktorom môže stráviť príjemné chvíle oddychu. V našej fínskej saune vás opustia všetky starosti, vaše telo sa zregeneruje a vy si doprajete príjemné chvíle relaxu. Teplota podľa miesta v saune dosahuje 65 – 90 °C. Jej účinkom je predovšetkým uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou. Vysoká teplota vzduchu napomáha k zvýšeniu potenia tela a tým sa organizmus zbavuje toxických látok a posilňuje imunitný systém.

INFRA SAUNA  ,,SLNEČNÁ ŽIARA ,,

Odporúčaný čas: 20 minút
Teplota: 40 – 50 °C
Vlhkosť : 10 -30%
Účinok: využitie infra lúčov je vhodné na zlepšenie prekrvenia organizmu, prečistenie pleti, detoxikáciu, odbúravanie celulitídy, ohrev tela, spúšťanie liečebných procesov a relaxáciu.
Kontraindikácie : Všetky akútne chorobné stavy, zvýšená činnosť štítnej žľazy, krvácavé choroby, stavy po zápaloch žíl, epilepsia, infekčné choroby, hypertenzia, zhubné nádory, epilepsia, nehojace sa kožné defekty akéhokoľvek pôvodu, infekčné, prenosné, parazitárne ochorenia, aktívna TBC, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, rakovinové ochorenia (zhubné nádory), stav po srdcovom infarkte a cievnej mozgovej príhode , všetky ochorenie srdca a ciev, relatívna kontraindikácia vek nad 70 rokov, v prípade používania liekov, akútnych zranení, zápalov, tehotenstva, akútnych kardiovaskulárnych ochorení, silikónových implantátov odporúčame konzultáciu s lekárom.

Neviditeľné infračervené lúče zabezpečujú teplo, ktoré pôsobí na organizmus ako slnečné lúče bez škodlivého UV žiarenia. Pobyt v infrasaune napomáha k zníženiu hmotnosti a odbúraniu tukov.

PARNÁ SAUNA ,,BOROVICOVÝ LES,,

Odporúčaný čas: 5 -15 minút
Teplota: 45 – 55 °C
Vlhkosť vzduchu: 100 %
Vôňa: borovica – osviežujúci účinok, používaná pri infekcii, antiseptické, antivírusové
Účinok: relaxačný, regeneračný, posilnenie imunitného systému, revitalizačný.

Parná sauna je dokonalým spojením aromaterapie a byliniek. Vdychujte vôňu blahodarného borovicového lesa a nechajte sa rozmaznávať dúškami pary. Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká.

SOĽNÁ SAUNA ,,HIMALÁJSKY KRYŠTÁL,,

Teplota: 45 ˚C
Účinky: relaxačný, dezinfekčný, posilnenie imunity.
Indikácie: Inhalácia pôsobí priaznivo na celý nervový systém. Himalájska soľ pomáha liečiť kožné choroby, ako aj respiračné ochorenia a alergie.
Kontraindikácie: hnisavé ochorenia kože, plesne, infekčné choroby, otvorené rany.

Sauna s teplotou 45 °C a vlhkosťou do 100 % kombinuje teplo s pôsobením soli na ľudský organizmus. Soľ má významné priaznivé účinky na pokožku – zabezpečuje jej prirodzený peeling a celkové prekrvenie. Soľná parná sauna je mimoriadne vhodná pri alergiách, nádche a všetkých ochoreniach dýchacích ciest, pri reumatických ťažkostiach, aj na celkovú detoxikáciu organizmu. Soľná sauna má vzduch nasýtený s minerálmi a blahodárnymi mikroorganizmami. Interiér sauny je tvorený soľnými kryštálmi himalájskej soli.

PRIVÁTNY BAZÉN ,,TATRANSKÁ LAGÚNA,,

Nerušený oddych s množstvom wellness atrakcíí vám ponúka naša bazénová lagúna. Voda v bazéne má príjemných 33 °C. Ponúka celú paletu vodných hydromasážnych atrakcií –, chrliče, vírivky, trysky perličky, dnový výron s držadlami na dokonalé prekrvenie chodidiel alebo vodné hríby, ktoré stimulujú akupunktúrne body po celom tele a prispievajú tak k jeho relaxácii a regenerácii. Magickú atmosféru celého priestoru dotvára špeciálna zrkadlová fólia nad bazénom a výhľad na prekrásnu tatranskú prírodu cez presklenú fasádu.

JACUZZI ,,PRÍRODNÝ PRAMEŇ,,

Teplota: 36 – 38 stupňov
Účinky: hydromasáž, uvoľnenie a prekrvenie tela. Relaxačný vodný kúpeľ. Voda, nadľahčuje telo a tým klesá napätie svalov. Horúca voda doplnená masážou tela a chodidiel podporuje krvný obeh a telo sa dostáva do stavu úplnej relaxácie.
Kontraindikácie: gravidita, chrípka, infekčné ochorenia, hnisavé ochorenia kože, akútne horúčkovité ochorenia

Ponorte sa do horúcej oázy pokoja a doprajte si prijemnú vodnú mikromasáž nespočetným množstvom malých bubliniek, ktoré uvoľnia všetky svaly vo vašom tele. Horúca voda nadľahčí vaše telo a je doplnená masážou tela a chodidiel podporuje krvný obeh a telo sa dostáva do stavu úplnej relaxácie.

VEDRO ,,ĽADOVCOVÁ SMRŠŤ,,

Ľadové vedro je klasická metóda ochladenia tela šokom studenou vodou. Tatranci odporúčajú poliať sa ráno studenou vodou. Vedro plné ľadovej vody je pre všetkých otužilcov, ktorí si potrebujú zmierniť horúčavu po pobyte v saune. Pocítia pri tom silu, ktorá prejde ich telom a prekrví každú jeho časť. Zažijete skutočnú smršť v podobe ľadového osvieženia.

Teplota: 9 – 12 °C

OCHLADZOVACÍ BAZÉN ,,HORSKÉ JAZIERKO,,

Vyskúšajte svoju odolnosť v mrazivom horskom jazierku z prírodnej tatranskej vody. Teplota vody do desať stupňov vám po saune nabudí imunitný systém a zvýši tvorbu krviniek. Nájdite kľúč k trvalému zdraviu, kráse a vitalite organizmu. Už stáročia je známy vplyv striedania tepla a chladu, kedy po rozšírení ciev v pokožke pri saunovaní tieto cievy reagujú na chlad stiahnutím a následným opakovaným zahriatím, vyvolajú v bunkách explóziu energie skutočný príval šťastia.

MASÁŽNA POSTEĽ  ,,ZAJAČÍ BRLOH,,

Pocit, ktorý poznáte zo snov – neležíte, ale plávate. Doslova povznášajúci pocit na vyhrievanej vodnej posteli s morskou vodou vám garantuje, že sa budete cítiť ako v bavlnke. Vaše telo sa v priebehu niekoľkých minút zbaví napätia, prichádza uvoľnenie a preto je vodná posteľ ideálnym relaxačným prvkom nášho wellness centra.

ODDYCHOVÁ MIESTNOSŤ S VODOPÁDOM,,

Doprajte si zaslúžený oddych po saunovacích procedúrach a relaxujte na pohodlných ležadlách pri padajúcej vode jedinečného vodopádu. Pocítite skutočnú silu a energiu z prírody. Doprajte si rozprávkové pocity šťastia a regenerácie vášho tela.

Mohlo by vás zaujímať

Mountain Spa
Mountain Wellness
Solárium
Thajské centrum
VIP Sky Lounge